Edycja 2015/2016

Gratulacje i podziękowaniaWP_20160319_11_47_06_Pro1

Z radością informujemy, że Szymon Rać, uczeń II klasy V Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku zdobył 2. miejsce w etapie centralnym tegorocznej Olimpiady Wiedzy o Mediach. Ucznia wspierała w Warszawie dr Bożena Kudrycka, jego polonistka.

Wysokie drugie miejsce Szymona wywalczone zostało w naprawdę zaciętej i wyrównanej walce podczas sobotniego quizu, do którego zakwalifikowało się 12 najlepszych uczestników pierwszej części etapu centralnego. Nasz reprezentant odpowiadał na pytania dotyczące historii i współczesności mediów. Pytania ułożone zostały przez czołowych polskich medioznawców, a odpowiedzi oceniało jury składające się z WP_20160319_11_50_11_Proprofesorów warszawskich uczelni. W nagrodę, oprócz upominków w postaci sprzętu elektronicznego ufundowanego przez sponsorów, Szymon otrzymał ofertę stażu w wybranym przez siebie medium należącym do koncernu Bauer Media Group.

Oprócz absolwenta gdańskiej Piątki w gronie tegorocznych laureatów znaleźli się:

سرور اختصاصی ایران

Igor Skórzybót, uczeń pani prof. Katarzyny Wach, z I Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku

Ponadto Wiktoria Pieper, uczennica pani prof. Beaty Płotki, maturzystka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wejherowie otrzymała prawo wyboru indeksu studiów dziennikarskich na jednej z 16. uczelni-organizatorów (pozostali laureaci uczęszczają do klas młodszych, dlatego niestety im ta nagroda nie przysługuje).

Drodzy Uczestnicy! Dziękujemy Wam Wszystkim za wspólne spotkania, rozmowy, za Waszą pozytywną energię i za chwile emocji, jakich nam dostarczyliście. Wiemy, że nie jest łatwo znaleźć czas na przygotowanie się do olimpiady (zwłaszcza w klasie maturalnej). Doceniamy Wasz udział. Przekażcie też, prosimy, nasze ukłony i wyrazy uznania Waszym Szanownym Rodzicom. Wielokrotnie w trakcie zawodów widzieliśmy dowody wsparcia, jakiego Wam udzielali, czy to na miejscu, czy na odległość.

Chcielibyśmy przekazać Wam pozytywne opinie, jakie do nas płyną. Dzięki Wam województwo pomorskie jest wymieniane jako jeden z czołowych ośrodków Olimpiady Wiedzy o Mediach. Przodujemy w zakresie liczby zgłoszeń do etapu regionalnego, a nasi reprezentanci są traktowani jako licząca się siła w zawodach centralnych.

Wiemy też, że nie byłoby tych osiągnięć, gdyby nie Wy, Szanowni Nauczyciele, gdyby nie Wasze dobre rady i emocjonalne wsparcie, którym otaczacie swoich podopiecznych. Jesteśmy dumni, z tego, że jest Was coraz więcej i że coraz więcej szkół ma swoją reprezentację w zawodach okręgowych (w tym roku było to 19 placówek). Pamiętajcie o nas po wakacjach!

Członkowie Pomorskiego Komitetu Regionalnego
Olimpiady Wiedzy o Mediach

Trzeci etap:

Harmonogram zawodów

18 marca

• od 10.30 – rejestracja uczestników
  • 10.30-13.00 – możliwość uzyskania zwrotu kosztów za podróż w przypadku, gdy uczestnik będzie mógł oddać oryginały biletów (sugerowana internetowa droga zakupu biletów)
  • od 11.30 – catering (kanapki, kawa, herbata, napoje, ciasto)
  • 12.30 – rozpoczęcie Olimpiady. Wystąpienia Organizatorów
  • 13.00-14.00 – rozwiązywanie testu
  • 14.00-14.20 – gorący posiłek
  • 14.20-15.30 – spotkanie z dziennikarzami
  • 15.30 – ogłoszenie wyników testu (lista osób zakwalifikowanych do części ustnej). Przejazd do siedziby Narodowego Instytutu Audiowizualnego
  • 16.00-18.30 – zajęcia w Narodowym Instytucie Audiowizualnym
  • 18.30 – przejazd do hotelu Aramis. Zakwaterowanie
  • 19.00 – kolacja

19 marca

• 10.00-około 12.00 – część ustna Olimpiady (udział bierze 12 uczestników, pozostali uczestnicy i opiekunowie stanowią publiczność)
  • 12.00-13.00 – wręczenie nagród laureatom. Wręczenie dyplomów wszystkim uczestnikom i opiekunom. Wręczenie nagrody specjalnej dla zwycięskiej szkoły. Wystąpienia przedstawicieli władz uczelni oraz zaproszonych gości. Zakończenie II edycji Olimpiady.
  • 13.00 – poczęstunek

___________________________________________________________________

Uwaga! Publikujemy tegoroczny test z drugiego etapu. W dwóch wersjach: czysty (jeśli chcielibyście sprawdzić się jeszcze raz) i z kluczem.

___________________________________________________________________

IMG_3421-1P czarno białe

Szanowni Państwo! Drodzy Uczestnicy!

Dziękujemy za udział w II edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach. Gratulujemy wszystkim wyników, a finalistom życzymy udanych przygotowań do zawodów centralnych w Warszawie.

Organizatorzy

Lista laureatów II etapu Olimpiady Wiedzy o Mediach w województwie pomorskim, edycja 2015/16 (według punktacji):

1. Szymon Rać, uczeń pani prof. Bożeny Kudryckiej, z V Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku
2. Igor Skórzybót, uczeń pani prof. Katarzyny Wach i pana prof. Tomasza Tutaka, z I Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku
3. Dominika Golombek, uczennica pani prof. Ewy Stromskiej, z XIV Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni
4. Kazimierz Grześkowiak, uczeń pani prof. Magdaleny Mikułko, z XV Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku
5. Monika Piotras, uczennica pani prof. Ewy Stromskiej, z XIV Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni
6. Krzysztof Bronk-Marwicz, uczeń pani prof. Sylwii Szymańskiej, z Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni
7. Karol Grabusiewicz, uczeń pani prof. Magdaleny Mikułko, z XV Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku
8. Sebastian Przybył, uczeń pani prof. Magdaleny Mikułko, z XV Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku
9. Wiktoria Pieper, uczennica pani prof. Beaty Płotki, z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wejherowie
10. Dominik Witek, uczeń pana prof. Tomasza Jeleniewskiego, z Zespołu Szkół Katolickich w Słupsku